C28665A4-24F6-469D-8184-24B484F0BB04

Anwell: Desiaty ročník v TOP lige!

6.11.2018

Jubilejnú desiatu sezónu hrajú v celoslovenskej súťaži hráči Anwellu. Za vývojom TOP ligy i tímu sme sa obzreli s kapitánom Michalom Porubským.

Pamätáš si ešte, ako vznikol váš tím a aké boli okolnosti jeho prihlásenia sa do TOP ligy?

Jasné, že si pamätám; až tak dávno to nebolo. TOP liga má už síce desať sezón, avšak keďže za rok sa hrajú dve sezóny, je to len päť rokov. Náš tím prihlásil do TOP ligy Rudo Kasinec, ktorý mal info o začínajúcej lige priamo od Peťa Králika. Pozbierali sme sa pár kámošov a vytvorili sme tím.

Nakoľko sa za desať sezón obmenil káder Anwellu?

Jadro cca 6-7 chalanov sa nemení, avšak inak máme pomerne veľkú fluktuáciu. V podstate pred každou sezónou dopĺňame káder, aby nás bolo dosť. Celkovo sa už v našom tíme vymenilo asi 35 hráčov.

Ako ste sa v priebehu dlhých desiatich ročníkoch vyvíjali? Akými zmenami ste prešli?

Ako som už uviedol pri predošlej otázke, pre náš tím je charakteristické neustále dopĺňanie kádra. Zároveň sme si prešli tromi ligami, zažili sme úspešné aj ťažké ročníky.

Ktoré momenty v tejto päťročnici boli pre vás najlepšie?

Top momentom bolo určite celkové víťazstvo 2. TOP Ligy a opätovný postup do 1. TOP Ligy v tretej sezóne. V tom čase sme mali naozaj kvalitný tím. Ďalšie skvelé momenty priniesli niektoré zápasy.

Boli v TOP lige chvíle alebo momenty, na ktoré spomínate neradi? Ktoré to sú?

Každý zostup zabolí. Pár sezón dozadu sme zostúpili v priebehu dvoch sezón z prvej do tretej ligy. To bolo nepríjemné obdobie. A doslova bolestivým okamihom bolo vážne zranenie nášho spoluhráča v nultom ročníku.

Čomu pripisuješ, že ste v súťaži vydržali tak dlho?

Hlavne jadru tímu, tým pár chalanom, ktorých nás to stále baví, aj keď sa nám nedarí. A že berieme ako samozrejmosť, že sa raz za týždeň schádzame a zahráme si ligu. Taktiež sme hrdí na to, že sme jedným zo zakladajúcich tímov. Pokiaľ viem, už ich v lige veľa nie je, možno 2-3.

Momentálne hráte druhú najvyššiu súťaž. Nakoľko náročný je pre vás aktuálny ročník TOP ligy?

Popravde dosť náročný. Pred sezónou došlo k výraznej obmene kádra. Pár šikovných hráčov, ktorí nám výrazne potiahli minulú sezónu, odišli hrať inú súťaž. Takže sme káder opätovne dopĺňali a stále sa len zohrávame.

Ako si predstavujete budúcnosť Anwellu? Na aké méty by ste ešte radi dosiahli a čo by ste radi spoločne zažili?

Radi by sme hrali ligu čo najdlhšie. Verím že sa nám tím podarí udržať pokope. Hoci niektorí chalani už majú svoje rodiny, a teda iné priority. Našim cieľom nie sú ani tak výsledky, ale skôr dobre si zahrať a povedzme, že udržať sa v druhej lige. Až na 2-3 výnimky nikto z nás nehráva futbal na vyššej úrovni. Čiže ťažko konkurovať niektorým zohratým tímom, kde je desať futbalistov a vedia hrať aj naslepo.

Aké novinky alebo zmeny by ste si ešte priali do TOP ligy?

Oceňujeme, že liga sa vyvíja a rastie. Za tie roky sme pocítili veľa pozitívnych zmien. Super sú video-záznamy, profi rozhodcovia, celý systém. Je to výrazný rozdiel oproti nultému ročníku. Trošku by to ešte chcelo zapracovať na registračnej aplikácii, nakoľko sa nám opakovane stalo, že hráč nebol evidovaný na súpiske napriek tomu, že sa registroval. A vo všeobecnosti, priestor na zdokonaľovanie je tu vždy (úsmev). Ale to už necháme na Peťa, Matúša a ďalších organizátorov. Určite vedia, čo majú robiť.

Viacerí vaši hráči sa iste poznajú veľmi dlho. Trávite niekedy čas spoločne i mimo ihriska? Ak áno, ako? Máte obľúbené miesto alebo činnosť na relax?

Samozrejme, sme kámoši aj mimo ihriska. Ako tím sa však veľmi nestretávame, skôr individuálne dvaja-traja si z času na čas zahráme tenis alebo sa stretávame na firemných ANWELL akciách, prípadne nejakých oslavách a podobne.